Nanelik

YouTube’ da Baba Bir TV BaBaLa TV

Nisan 2017’de Oğuzhan Uğur, Soberworks ve FadeOut Studios ortak yapımı olarak kurulan alternatif TV formatındaki youtube kanalı Budabi TV(Buda1 TV), Ağustos ayında Oğuzhan Uğur ve ekibinin kanaldan ayrılması ile dağıldı. Budabi TV yayın hayatına devam ederken, Oğuzhan Uğur ve ekibi BaBaLa TV ismiyle ayrı bir kanal kurdular.

Youtube Babala TV

Youtube Babala TV

BaBaLa TV sunuculuğunu Oğuzhan Uğur’un üstlendiği, içinde mizahçı, radyocu, yönetmen, müzisyenlerin de bulunduğu yaratıcı ve eğlenceli bir ekip tarafından oluşturulan içerikleri bize sunuyor. Üç ay gibi kısa bir sürede, hızlı bir yükseliş yakalayan kanal, özgün üslubu, ince göndermeleri, zekice esprileri, eğlenceli konukları ile izleyicileriyle ortak bir dil oluşturdu bile.

Şuan için Olaylar, Mevzular, Rönt ve Olmamışlar programları/oynatma listeleriyle devam etmekteler. Ancak hem Onedio ile yaptıkları anlaşma, hem de ekipteki isimler, yeni formatların da bizi beklediğini gösteriyor. Onedio kanalında Ruznâme programı başladı bile.

Olaylar, Oğuzhan Uğur’un sunumuyla gerçekleşen alternatif bir haber programı, gündemdeki olaylar ekibin oluşturduğu eğlenceli ve eleştirel üslupla yorumlanıyor. Zaman zaman konukların katılımı, zaman zaman Arzor Popi ve Astroloji gibi ekibin katılımıyla gerçekleşen bölümlerle sürüyor. Onedio’ da yayınlanmaya başlayan Ruznâme(Gündem, Olayların yazıldığı defter anlamına gelir) de benzer nitelikte bir gündem programıdır.

Bkz: https://www.youtube.com/watch?v=MeyMbVfm6oM

Rönt bölümü, youtube’da bir ilk. İnanılmaz bir medeni cesaretle “rönt beni” yazan gönüllü izleyicilerin instagram profilleri, yarınlar olmayacakmışçasına, biz odada yokmuşçasına “röntülüyor” yani incelenip fotoğraflara dayanarak, profil sahibi hakkında çıkarımlar yapılıyor ve ekipçe yorumlanıyor.

Mevzular, Olaylar’ da değinilen ciddi mevzuların ayrı montajlanmasıyla başlayan, fakat şimdi ayrı bir program olarak süren bir format. Olaylar’a oranla esprinin dozunun bir parça düştüğü, eleştirinin ve göndermelerin dozunun bir parça yükseldiği, genç izleyici kitlesinin hesaba katılıp, mesaj kaygısının devreye girdiği bir program.

Daha önce müzisyenliği ve Şebermeleri ile tanıdığımız Oğuzhan Uğur ve kameranın ardındaki ekip, Youtube’un sunduğu özgürlük ve TV’lerde gazetelerde göremediğimiz açıklıkla “Oh be!” dedirtiyor. Karnınızı tuta tuta, gözlerinizden yaş gelerek gülmeyi özlediyseniz ve hala izlemediyseniz, şiddetle tavsiye ederim.

Not: 7 Kasım 2017’ de yayınlanan “Mevzular 9- Prim Nedir? Nasıl yapılır?” Videosunda, kanaldan elde edilen 1 yıllık gelirin, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı’na bağışlanacağı duyurulmuştur. Reklamları atlamayabilirsiniz. “Nideeeeğn?” İzleyici olarak küçük de olsa katkıda bulunmak için.

Not 2: “Beğenmediyseniz abonelikten çıkmayı unutmayın.” 

BaBaLa TV linki: https://www.youtube.com/user/OguzhanPIHTI
Eski videolar için Buda1 TV linki: https://www.youtube.com/channel/UCjL3s4KjDZiile2-zYKbqEQ
İnstagram hesabı için: https://www.instagram.com/babalativi/

22 total views, 2 views today

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: