Nanelik

Yaverinden haberi olmayan, Milletvekilini tasfiye edebilir mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaveri Albay Ali Yazıcı TSK’den ihraç edilip tutuklandı.

17-25 Aralık 2013 olaylarından sonra hükümet seçimlerde bütün kadrolarını temizlediğini ve parti içerisinde cemaatten kimsenin yer almadığını belirtiyor. Buna kim inanabilir?

Parti içerisinden o kadar cemaatçiyi kadrolarından çıkardığını iddia eden AKP yönetimi ve Erdoğan, yaverinin cemaatçi olduğunu nasıl kaçırdı? Aynı şekilde milletvekilleri ve bakanların olmadığını nasıl söylenebilir? Ve buna inanılması beklenebilir mi?

 

Siyasi ayağı neden tasfiye edilmiyor?

Hamile kadınlar cezaevlerinde doğuruyor. Hasta ve yaşlı insanlar tutuksuz yargılanamıyor. Suçu ve ispatı daha açıklanmayan binlerce kişi yıllardır cezaevlerinde yatıyor. Görevlerinden uzaklaştırılanlar ve intihar eden insanlarımız var. OHAL kapsamında halka yapılan bu yargı süreci neden siyasilere yapılamıyor? Aslında bu yargı süreci değil, öç alma içgüdüsüyle yapılan zulümdür.

Siyasi kanada operasyon yapılamama sebeplerinden birincisi milletvekilleri tutuklanırsa meclisteki çoğunluğu kaybeder ve hükümet düşer.

Bir diğeri ise yapılacak olan erken seçimde AKP’nin yeniden iktidar olamama korkusundan geçiyor. Vekil koltuklarını cemaate emanet edenlere bu necip millet dersini verecektir.

39 total views, 5 views today

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: