Nanelik

EVRENCAN VE UZAYLILAR’IN EVRENİNE HOŞGELDİNİZ

Evrencan Gündüz’ün ilk EP’si Evrencan ve Uzaylılar, Ekim 2017’de çıktı. Tamamen bağımsız olarak yayınlandı. Spotify’dan ve iTunes’dan erişilebilir. Yayınlandığı duyurusuyla beraber, çıktığı gün dinlemeye başladığım albüm, beklentilerimi karşıladı. Evrencan Gündüz’ün müziğini, canlı performanslarını dinleyen, youtube kanalından ya da instagram hesaplarından takip edenler bilir, çalarken ve söylerken insanın içine sanki güzel çiçek tohumları serper, dinleyen kişi umut dolar, dertlerini bir kenara bırakır. Albümde de bu his baştan sona sizinle oluyor.

Evrencan Gündüz’ün ilk albümü

Evrencan Gündüz’ün ilk albümü

Albüm ‘Bulutlar Gidin’le açılıyor ve bulutlar aralanıyor, aralanan bulutların ardından gün ışığı sızmaya başlıyor. ‘Seni Sevecek Kadar’ ile devam ediyoruz. Şarkı girer girmez dalgaların sesini duyuyoruz. Bulutlar gitti, işte şimdi dalgalara ve ritme kendini bırakma zamanı. Albümün üçüncü şarkısı ‘Sen Beni Yine’ ile devam ediyoruz. Bu şarkı için, sitem etmenin en sevimli yolu diyebilirim. ‘Zordu Aslında’ geliyor ve hafif bir esinti başlıyor. İnsanı üşütmeyen bir rüzgar ve belki küçük bir damla gözyaşı, hani şu rahatlatıcı olanlardan. Martı ve dalga sesleriyle kapanıyor bu güzel şarkı, ardından ‘Sevginin Eseri’ geliyor, bir coşkuyla. Enfes bir blues solosu bu şarkıda bizi bekliyor. Bu albüm de belli ki sevginin eseri.

1996 doğumlu Evrencan Gündüz, 4. Sınıftayken piyano derslerine başlıyor ancak 13 yaşlarında Ray Charles’ın hayatını anlatan filmle beraber Blues müziğine ilgisi başlıyor. 14 yaşında gitar çalmaya başlayan Evrencan, 15 yaşında babası üstad Asım Can Gündüz’ün (Awesome John) kendisine hediye ettiği elektro gitar ile klasik gitarın yanı sıra elektro gitar çalmayı da öğreniyor. 16 yaşına geldiğinde sokak ve vapur müzisyenliği yapmaya başlayan Evrencan Gündüz, Rock’n Purple’da en iyi solist ve rock kategorisinde en iyi grup ödülünü aynı zamanda Beatles’ın Dont Let Me Down parçasında kemençeyi kullanarak en değişik enstrüman ödülünü kazanmıştır.

Akustik solo performansları ve grubu Evrencan Gündüz Quartet ile gerçekleştirdiği performanslarına devam eden Evrencan Gündüz, yeni 5 şarkılık EP’si için de hazırlıkları sürdürüyor. Hayali gelecekte dünyanın en iyi blues müzisyenlerinden olmak ve bunun için çalışıyor.

Yazımı bir bonus videosuyla bitirmek istiyorum. Evrencan Gündüz’ü ilk kez gördüğüm ve dinlediğim video bu. Bir kahvaltı sofrasında saygı ve sevgiyle andığımız usta müzisyen Asım Can Gündüz ile

Evrencan Gündüz’ün sıcacık düeti:

youtube: https://www.youtube.com/channel/UCEAeqUMez149488Ig2TGNgw
twitter: https://twitter.com/evrencangunduz
facebook: https://www.facebook.com/evrencangunduz/
instagram: https://www.instagram.com/evrencangunduz/
spotify: https://open.spotify.com/artist/6rxgxAlUPT4sDElRZeVec6

8 total views, 2 views today

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: