Nanelik

ÇİZGİLİ TİŞÖRTLÜ DOSTUMUZUN SANDIĞI ÜÇÜNCÜYE AÇILIYOR

Dergilerde yirminci yılını dolduran Ersin Karabulut, Sevgili Günlük, Amatör, Çizgili Tişört, Yeraltı Öyküleri ve on beş yıldır da Sandık İçi ile hayatlarımızda. Penguen’de çizmeye başladığı Sandık İçi köşesi, Penguen’den ayrılan ekibin kurduğu Uykusuz ’da dostumuz olmaya devam etti.

ÇİZGİLİ TİŞÖRTLÜ DOSTUMUZUN SANDIĞI ÜÇÜNCÜYE AÇILIYOR

ÇİZGİLİ TİŞÖRTLÜ DOSTUMUZUN SANDIĞI ÜÇÜNCÜYE AÇILIYOR

İstanbul’da doğup büyüyen Ersin Karabulut’un annesi ve babası öğretmen, babası öğretmenliğin yanı sıra evi geçindirmek için yağlı boya tabloları yapıp satan bir ressamdı. Öyle ki, Ersin Karabulut boyaların çizimlerin içinde büyüdüğünden, küçükken herkesin okul/iş bitip eve gidince resim çizdiğini zannetti ve bunun herkeste olmayan özel bir yetenek olduğunun farkına sonradan vardı.

Sıkı bir mizah dergisi takipçisi olan Ersin Karabulut, özellikle Kemal Aratan’ın mizah dergilerinin hazırlanması için çizerlerin sabahlarken yaşadıklarını anlattığı köşesi ‘Bir Gece Daha’ ile dergide sabahlama hayalleri kurarak büyüdü. Hatta bazı geceler odasından onlara eşlik etti. Birçok aile gibi, onun ailesi de oğullarının “garanti” bir meslek sahibi olmasını istedilerse de, o içindeki tutkunun peşinden gitmeyi seçti.

Yıllarca Sandık İçi köşesinden bizlere seslenen, geçmişte veya o gün yaşadıklarını bizlere anlatan Ersin Karabulut’la birçoğumuz dostluk kurduk. Ona, okurken “Aaa inanmıyorum, ben de bunun aynısını yaşadım” veya “Ben de böyle düşünüyorum, çak!” diyen binlerce kişi olduk. Onu çok iyi anladığımızı düşündük.

Bu dostluğu, mutlak dürüstlük haline bağlayan ve yaş almasıyla birlikte gerçekleşen değişimini de olduğu gibi aktarmaktan yana olan Ersin Karabulut, şimdilerde Uykusuz’ da diğer köşeleri gibi bu köşesini de sürdürmekte. Daha önce Sandık İçi 1 ve Sandık İçi 2 kitaplarında derlenen köşe, şimdi Sandık İçi 3 ile de bizlerle. İlk olarak 11 Kasım’da Tüyap Kitap Fuarı’nda satışa sunulacak ve imza günü düzenlenecek olan kitap, Kasım ayı içerisinde kitapçıların raflarında da yer almaya başlayacak. Çizgili tişörtlü dostunu özleyenlere, benden söylemesi.

12 total views, 2 views today

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: