Nanelik

13 Aralık Gündem yorumu

6 Aralık’da ABD Başkanı D.Trump’ın imzaladığı karar ve yaptığı açıklamaya bakarsak, önümüzdeki yılın bölgemizde zor geçeceğinin işaretidir.

Bölgesel sorunlarımızın maşallahı var bir türlü eksik olmuyorlar. Neden eksik olsun ki: Askeri ve Ticari Sanayinin en temel hammaddesi petrol rezervlerinin 4/3 ü bu ‘’sorunlu’’ bölgede bulunuyor.

Asıl ilginç olan ise; ‘’bitti, gerçekleşmesi mümkün değil!’’ denen BOP’un tekrar hortlamış olması.

Arap Baharı ile başlayan; Halk ayaklanmaları, Ortaya çıkan Radikal örgütler ,Arabistan’da yapılan Hanedan darbesi insanlara en başından beri: Krallıkların, Hanedanların, Diktatörlüklerinin yıkılacağı, Demokrasinin geleceği vaadiyle aktarılıyor.

13 Aralık Gündem yorumu

13 Aralık Gündem yorumu


Kudüs meselesi teolojik olarak ele alınması gereken bir konudur. Sosyal yada politik tespitler nihai sonuca ulaşmada etkin değildir. Hatta bana göre teoloji haricinde bütün olgular bu amacı gizlemek için kullanılmaktadır.

Arap baharının etkileri Kudüs meselesinde kendini göstermekte. Siyasi birlik kurulamamaktadır. Arap baharından sonra özellikle Mısır, Suudi Arabistan ve avaneleri Bölgesel birliğe engel oluşturmakta ve bir sonraki İran’a karşı koalisyona zemin hazırlamaktadır.

Herkes safını belli etmekte ABD ve Rusya’nın Politikaları Bölgedeki tansiyonunu artırmaktadır.

Nitekim bugün yapılan İİT toplantısının sonuçlarını değerlendirirsek Beklentinin üzerinde bir katılım oldu ve Müslüman ülkeler filistin konusunda ilk kilometre taşını yerleştirmiş oldu. Toplantıda imzalanan deklarasyon diğer uluslar arası kuruluşlar ile bu konunun müzakeresinde belirleyici bir tutumdur.

Bunun sonuca etkileri yakın gelecekte gözlemlenecektir.

Ayrıca Milli olarak da ‘’Reza’’ adında nur topu gibi bir sorunumuz bulunmaktadır. Olayın kurgulanışı ‘’FETÖ’’ diye bas bas bağırsa da Türkiye’de göz ardı edildi. Ve ABD’nin Başarısız darbe girişimi sonrası yeni politikası Reza üzerinden yürümektedir.

Her nedense İran Reza’nın ülkesindeki ortağını: kaçma itirafçı olma ihtimaline karşı tutuklamış ve kendini garantiye almışsa biz bunu yapmadık. Hadi onu geçtim Bakanlar ve yakın çevreleri iktidarın itibarı sarsılmasın diye yargılanmadı bile!

Üzerinize Atılan bir iftira var ise Aklanmak meşruiyet için gereklidir. İftiradan kaçar ise üzerine yapışır.

Sonuç olarak Reza ve İlticacı fetöcülerin tanıklığında ülkemiz gıyaben yargılanmaktadır. Bu Dava 15 Temmuzda ki Başarısızlığın öfkesiyle yürütülmektedir.

Yine sözüm ona ‘’Solcular’’ Bu dava üzerinden hükümeti eleştirmektedir. Eleştirilerinde benimde yazımda bahsettiğim konularda haklılıkları vardır.

Kesinlikle haksız oldukları kısım ise ABD’deki davada ortaya atılan delil ve ifadeleri meşru ve doğru saymaları!

Peki Bölgemizde ve dünyada gelişen bu olaylar Trump’ın Açıklama yaparken takındığı haleti ruhiye den çıkarmamız gereken anlam ‘’Hani filmlerde düşmekte olan uçağın pilotu –Çarpmaya hazırlanın! Anonsu yapar ya işte öyle bir durum mu? ‘’

16 total views, 4 views today

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: